Witamy na stronie Erste Securities Polska S.A.

  • prowadzimy działalność na polskim rynku od 1995 roku
  • podstawową naszą działalnością są usługi maklerskie świadczone na rzecz polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych
  • jako pierwsze biuro maklerskie na polskim rynku udostępniamy naszym klientom usługę kolokacji Giełdy Papierów Wartościowych
  • łączymy doświadczenie z lokalnego rynku kapitałowego z doświadczeniem z regionu CEE
  • świadczymy pełny zakres usług maklerskich i rozliczeniowych
  • oferujemy pełen zakres usług bankowości inwestycyjnej
  • doradzamy w zakresie ECM i DCM

Nasza oferta

Departament Rynków Kapitałowych i Departament Analiz

Sprzedaż Instytucjonalna i Usługa Kolokacji GPW

Aktualności

ESG Conference Warsaw

25 listopada, 2019 roku, na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się pierwsza konferencja ESG Warsaw, byliśmy jej współorganizatorem wraz z NN Investment Partners TFI, CFA Society Poland i Giełdą Papierów Wartościowych.

Kryteria ESG (Environment, Social and Governance)) obecnie są głównym nurtem ukierunkowania biznesu na pozafinansowe aspekty działalności firm. Aktywa na te inwestycje wzrosły o 11% w latach 2016-2018 w Europie.

Jesteśmy zwolennikiem innowacji na polskim rynku kapitałowym i cieszymy się, że to wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. W konferencji udział wzięły firmy zaangażowane w ESG, inwestorzy, analitycy, przedstawiciele spółek.

Dziękujemy naszym specjalistom- za czynny udział w panelu dyskusyjnym Czy warto dać szansę „trucicielom”? Co jest lepsze – zaangażowanie, czy wykluczenie? - Fritzowi Mostböckowi, Dyrektor działu Analiz Erste Group, oraz Walterowi Hatakowi, Dyrektorowi zespołu odpowiedzialnych inwestycji w Erste Asset Management.  

Kolejne edycje wkrótce.

Gala 25-lecia Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

ERSTE Securities Polska S.A. uhonorowany przez Grupę KDPW

7 listopada 2019 roku odbyła się w Warszawie uroczysta Gala z okazji 25-lecia Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW), dokładnie 25 lat temu KDPW rozpoczął swoje funkcjonowanie jako samodzielna spółka.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Grupa KDPW wyróżniła podmioty zasłużone dla rozwoju rynku kapitałowego. Otrzymaliśmy nagrodę za skuteczne podejmowanie innowacyjnych rozwiązań na rynku terminowym.

Wyróżnienie odebrali Członkowie Zarządu: Piotr Prażmo i Bartosz Świdziński.

Dziękujemy.

Podsumowanie Roku Giełdowego 2018

Nagrody GPW dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2018 r.

26 lutego 2019 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca Rok Giełdowy 2018, na której nagrodzono instytucje, które w ubiegłym roku osiągnęły najlepsze wyniki i przyczyniły się do wspierania rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

Zdobyliśmy nagrodę od Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.- za najwyższy udział w wolumenie obrotów indeksowymi kontraktami terminowymi w 2018 r.   

Dziękujemy Naszym klientom za zaufanie bez Was nie byłoby to możliwe! 

Podsumowanie Roku Giełdowego 2017

Nagrody dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2017 r.

28 marca 2018 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca Rok Giełdowy 2017, na której nagrodzono instytucje, które w ubiegłym roku osiągnęły najlepsze wyniki i przyczyniły się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

Zdobyliśmy dwie nagrody:

  • od Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. -  za najwyższy udział w wolumenie obrotów indeksowymi kontraktami terminowymi bez transakcji animatora w 2017 roku;
  • od Grupy KDPW - za liczbę rozliczonych transakcji, aktywność oraz innowacyjne działania na rynku terminowym.

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Fortuna Entertainment Group N.V.

W związku z wezwaniem do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Fortuna Entertainment Group N.V., ogłoszonym w dniu 3 stycznia 2018 r. przez Fortbet Holdings Limited („Wezwanie”), Erste Securities Polska S.A. działając jako podmiot pośredniczący w Wezwaniu niniejszym informuje, że przedmiotem transakcji giełdowych zawartych w ramach Wezwania w dniu 28 lutego 2018 r. było 68,504 akcje spółki Fortuna Entertainment Group N.V.

 

Rozliczenie transakcji zawartych w ramach Wezwania nastąpiło w dniu 5 marca 2018 r.

Kolejna udana emisja Schuldscheindarlehen dla AmRest 

Z satysfakcją informujemy o powodzeniu drugiej emisji Schuldscheindarlehen dla spółki AmRest. W 2017 roku Erste Group Bank AG współpracowało z AmRestem przy dwóch emisjach na kwotę EUR 26,000,000 oraz EUR 75,000,000. Serdecznie gratulujemy emitentowi udanego debiutu na rynku Schuldscheindarlehen. 

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Fortuna Entertainment Group N.V.

W związku z wezwaniem do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Fortuna Entertainment Group N.V., ogłoszonym w dniu 31 marca 2017 r. przez Fortbet Holdings Limited („Wezwanie”), Erste Securities Polska S.A. działając jako podmiot pośredniczący w Wezwaniu niniejszym informuje, że w odpowiedzi na Wezwanie nie złożono żadnego zapisu.

Debiut spółki Dino Polska S.A. na głównym parkiecie GPW

W imieniu Erste Group Bank AG, pełniącego rolę Bookrunnera w pierwszej ofercie publicznej akcji spółki Dino Polska S.A., chcielibyśmy serdecznie pogratulować Zarządowi Spółki jak również akcjonariuszowi sprzedającemu PEF VI, zarządzanemu przez Enterprise Investors za pośrednictwem Polish Sigma Group S.à r.l., udanego debiutu na rynku głównym GPW.

Pod względem wartości oferty, IPO Dino Polska S.A. było największym wyjściem ze spółki portfelowej realizowanym przez fundusz typu PE w CEE oraz drugą największą ofertą prywatnej spółki na GPW.

O dużym zainteresowaniu transakcją świadczy fakt, iż ostateczna cena akcji w ofercie dla inwestorów instytucjonalnych została ustalona powyżej ceny maksymalnej a wartość sprzedanych akcji przekroczyła kwotę PLN 1.65 mld.

Z radością również informujemy, że w związku z kwartalną korektą portfeli indeksów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, po sesji 16 czerwca 2017 r. spółka Dino Polska S.A. weszła do indeksu mWIG40.

Serdecznie gratulujemy!

Podsumowanie Roku Giełdowego 2016

Nagrody dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2016 roku

22 marca 2017r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla liderów polskiego rynku kapitałowego. Zdobyliśmy nagrodę za najwyższy udział w wolumenie obrotów indeksowymi kontraktami terminowymi bez transakcji animatora w 2016 roku.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele najważniejszych instytucji rynku kapitałowego – emitentów, domów maklerskich, banków, firm inwestycyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych. Organizatorem uroczystości wręczenia nagród uczestnikom rynku kapitałowego za 2016 była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Partnerami wydarzenia byli: KDPW S.A., KDPW_CCP S.A. oraz BondSpot S.A.

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Kofola ČeskoSlovensko a.s.

W związku z wezwaniem do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Kofola ČeskoSlovensko a.s., ogłoszonym w dniu 9 grudnia 2016 r. („Wezwanie”), Erste Securities Polska S.A. działając jako podmiot pośredniczący w Wezwaniu niniejszym informuje, że w odpowiedzi na Wezwanie nie złożono żadnego zapisu.

Podsumowanie Roku Giełdowego 2015

Nagrody dla liderów polskiego rynku kapitałowego za osiągnięcia w 2015 r.

12 maja 2016r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla liderów polskiego rynku kapitałowego.

Zostalismy wyróżnieni za najwyższy udział w wolumenie obrotów indeksowymi kontraktami terminowymi bez transakcji animatora.

W 2015 roku, Erste Securities Polska pośredniczyło w transakcjach obejmujących ponad 1.300.000 kontraktów terminowych.

Nagrodę z rąk Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych – Pani Małgorzaty Zaleskiej – odebrał Piotr Prażmo, Członek Zarządu Erste Securities Polska S.A.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele najważniejszych instytucji rynku kapitałowego – emitentów, domów maklerskich, banków, firm inwestycyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych. Organizatorem uroczystości wręczenia nagród uczestnikom rynku kapitałowego za 2015 była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Partnerami uroczystości byli Grupa KDPW i BondSpot S.A.

Erste Securities Polska pierwszym Członkiem Giełdy oferującym swoim klientom usługę kolokacji

Usługa jest przeznaczona dla podmiotów wykorzystujących automatyczne systemy
handlu, chcących zagwarantować sobie i swoim klientom najszybszy dostęp
do rynków GPW w celu przesyłania zleceń i odbioru danych rynkowych. Usługa ta gwarantuje wszystkim klientom identyczny czas komunikacji z systemem UTP, który maksymalnie wynosi 500 mikrosekund (μs).

W 2015 roku Erste Securities Polska pośredniczyło w emisji obligacji na kwotę ponad 200 mln zł

W 2015 roku Erste Securities Polska doradzało przy emisji obligacji dla: Kredyt Inkaso w dwóch emisjach obligacji serii X i Y o łącznej wartości 109 mln zł, Grupy Duon przy pierwszej emisji serii A o wartości 30 mln zł, oraz MCI Capital przy emisji obligacji serii J o wartości 66 mln zł. Sukces tych transakcji to potwierdzenie doskonałych relacji ESP z zarządzającymi największymi funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi w Polsce.

Analityk Erste Securities Polska na podium rankingu gazety „Parkiet"

Tomasz Duda analityk biura maklerskiego Erste Securities zwyciężył w rankingu Analityk Roku w kategorii sektor wydobywczy i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ranking Gazety Giełdy „Parkiet”, tworzony jest na podstawie ankiet wśród zarządzających funduszami inwestycyjnymi i funduszami emerytalnymi.

ESP doradcą w procesie wprowadzenia akcji spółki BUWOG AG do obrotu na rynku regulowanym GPW

Erste Securities Polska pełniło rolę doradcy finansowego w procesie wprowadzenia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie akcji spółki BUWOG AG. Pierwszy dzień obrotu tymi akcjami na GPW został ustalony na dzień 29 kwietnia. Akcje BUWOG AG są również równolegle notowane na giełdach we Frankfurcie (rynek główny) oraz w Wiedniu. Potrójny debiut giełdowy to pierwsza tego typu transakcja na GPW.

Erste Securities Polska w najnowszym rankingu Forbes

Biuro maklerskie Erste Securities zajęło siódmą pozycję w corocznym rankingu domów maklerskich miesięcznika Forbes, przygotowywanym na podstawie opinii inwestorów instytucjonalnych. Oceny przyznane przez klientów, a szczególnie zwycięstwo w nowoutworzonej kategorii technologie, cieszą szczególnie, że obecny rok po raz kolejny postawił wiele wyzwań przed branżą brokerską.